Najczęstsze pytanie pojawiające się przy sesjach ciążowych – „kiedy najlepiej jest taką sesję wykonać”? I niestety nie ma tutaj jednej odpowiedzi, ponieważ każda kobieta jest inna, każda swoją ciążę przechodzi inaczej. Na sesji istotne jest, aby brzuch był widoczny, a samopoczucie było znakomite. Większość kobiet w ostatnim miesiącu ciąży (są jednak wyjątki od tej reguły) jest opuchnięta, nie czuje się atrakcyjna, dlatego większość fotografów zaleca wykonanie sesji ciążowej między 6, a 8 miesiącem ciąży.Sesję można wykonać w studiu bądź plenerze. Pierwsza z tych opcji daje nam kilka możliwości:

  1. zdjęcia w sukienkach (które są na wyposażeniu studia) na jednolitym tle. Jeśli podoba Ci się konkretny model sukienki, zapytaj proszę o jego dostępność – co jakiś czas staram się odświeżać studyjną garderobę, pozbywając się starych sukni, kupując w to miejsce – nowe. Niemal wszystkie sukienki są w uniwersalnym rozmiarze 38 – 42, przy osobach bardzo szczupłych możliwe jest upięcie sukni, aby prezentowała się jak najlepiej. Ponieważ wszystkie modele są w jasnych kolorach musisz zadbać o komplet jasnej bielizny (w przeciwnym razie przebijać nam będzie ciemny kolor).

  2. naturalne, „domowe” ujęcia na łóżku – tutaj idealnie spiszą się stroje jasne i proste, „domowe” (idealnym zestawem będzie biały t-shirt / sweter / biała koszula partnera oraz jeansy).

  3. zdjęcia „nagość zakryta”, które można również wykonać w bieliźnie (czym prostsza tym lepsza, aby uniknąć efektu wulgarności). Nie pokazuję na zdjęciach więcej niż można zobaczyć na plaży 😉


PLENER daje nam dwie opcje: pierwszą bardziej sztywną z zastosowaniem moich sukienek oraz drugą, która może być jeszcze piękniejsza – lifestylową. W takim przypadku idealna będzie Twoja garderoba (lniana długa sukienka, jeansy i jasny sweter / kardigan, możliwości jest mnóstwo…) – czym prościej i naturalniej, tym lepiej.  W słoneczne dni w grę wchodzą godziny nie wcześniejsze jak 18. Miejsce na sesję wybieram samodzielnie; jest to Wągrowiec lub jego bliskie okolice. Jeśli marzy się komuś plener w innym miejscu, jestem w stanie dojechać tylko w tereny nadmorskie (należy wtedy doliczyć koszt mojego dojazdu 2zł/km wg mapy google, licząc od Wągrowca do miejsca docelowego, w tych przypadkach nie pobieram dodatkowej opłaty za soboty).

Jeśli marzą się Tobie zdjęcia innego typu, poinformuj mnie o tym  koniecznie w momencie rezerwacji terminu – nie chciałabym nikogo w trakcie sesji niemile zaskoczyć, jeśli nie będę w stanie ich zrealizować.

Bardzo ważnym etapem jest poinformowanie fotografa o swoich preferencjach (kolory, typ zdjęć, etc.) Jeśli chciałabyś się wcześniej ze mną spotkać na żywo, zobaczyć sukienki, omówić jak ta sesja będzie wyglądać – będzie mi bardzo miło (jest to opcja bezpłatna, do niczego nie zobowiązująca).


Od samego początku prowadzenia działalności ideą, która mi przyświecała, była myśl, by każdego pokazać z jak najlepszej strony, by kobieta ważąca 60kg nie wyglądała na 90… W przypadku zdjęć pozowanych, niezwykle istotne jest ułożenie rąk, mimika twarzy (np. położenie źrenic względem powiek), odpowiednie uniesienie głowy, rozstawienie nóg. I to jest moja działka w trakcie robienia zdjęć, by zwracać na to uwagę, by pokazać na zdjęciach to, co najatrakcyjniejsze. A gdy zagadam się tak, że o tym zapomnę, z pomocą przyjdzie nam Photoshop. Choć nie znam jeszcze jego możliwości na wskroś, potrafię nieco „wymodelować” większość sylwetek 😉 Musisz też wiedzieć, że pewne pozy (głównie takie w pozycji leżącej na ciemnym tle), nie oddadzą w 100% rzeczywistej postury, dlatego też posiłkuję się programem graficznym. 

W sesji może uczestniczyć mąż / partner oraz dziecko / dzieci (łącznie max. 4 osoby, każda dodatkowa +50zł). Połączenie pleneru i studia +200zł.

Osoby, które wykonały u mnie sesję ciążową, mogą skorzystać z rabatu – 50zł na sesję noworodkową (nie dotyczy pakietu mini).

  • Cena : od 350zł wzwyż
  • Ilość zdjęć : w zależności od wybranego pakietu (od 3 wzwyż)
  • Dodatkowe informacje : Każde dodatkowe ujęcie płatne 35 - 55zł